החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

"העלמות בכחול" תערוכת יחיד חדשה - נעמי טנהאוזר

סדרת ציורי "העלמות בכחול" מסכמת עבודה על פרויקט מכוון ואינטנסיבי שנעשה לאורך השנה האחרונה, אבל הבחירה בו נטועה עשרות שנים אחורה, במהלך הבניית הזהות של נעמי טנהאוזר כאמנית וכאישה. פיקסו, שצייר את הציור האייקוני והמפורסם "העלמות מאביניון" הוא האמן המפורסם בה'א הידיעה של המאה ה-20. איתו הענק ובגנו, מול הציור המפורסם שלו "העלמות מאביניון",בחרה טנהאוזר להתמודד. נעמי טנהאוזר האמנית והאישה, בוחרת ביודעין בפיקאסו-אילן גבוה המוכר לכל. באמצעותו היא יכולה לנסח מחדש את תקפות העבודה שלה כאמנית, ציירת, אישה, פמיניסטית.

בסדרת הציורים המוצגת בגלריה בוחרת טנהאוזר לצייר 5 נשים עירומות. כל אחת נבחרת לפרויקט בקפידה. באופנים שונים קשורות הנשים (נטע,נעמי ב. , ורד ויאנה) אל נעמי ואל עולם האמנות. הנשים אינן בהכרח מודליסטיות מנוסות, שהיותן עירומות מול מבט האמנית אינו ברור מאיליו. לחלקן זו התנסות חדשה, עם גופן, עם מבט נשי הצופה בגופן, עם הנכחת גופן על הבד.

באמצעות הציור מאפשרת טנהאוזר לשאול שאלות על נשיות,על גיל, על התבוננות בעירום,על החוויה של צייר- מצויר, של מודל- צייר, של חברה- מצוירת,מה קורה במהלך מפגש בין מודל המוזמן אל הסטודיו לבין הצייר\ת.

לצד סדרת הציורים בגלריה מוצגת עבודת וידיאו כמעט דוקומנטרית המתארת את חרדת הנהיגה של טנהאוזר. החרדה המאיימת מן היציאה לכביש ולנהיגה לצד משאית או יציאה לעקיפתה, ושאינה מטפורית אלא לקוחה מחייה האישיים, וזו היא חרדה שאפשר להשאילה גם אל חייה כציירת וכאמנית. בבחירה לצייר פרויקט בעקבות פיקסו,ובהחלטה לצאת לעקיפה, היא מטפלת בחרדות הבסיסיות, ויוצאת לעקיפה.

אוצרת: אפי גן

פתיחה: יום שבת, 28.6, שעה 20:00 בגלריה העירונית לאמנות, ראשון לציון, רח' רוטשילד 7 טל׳ 03-9470728

נעילה: 10 בספטמבר 2014.

קרדיט צילום: מיכאל עמר

שעות פעילות:
א' – סגור
ב', ד', ה', ו', שבת     10:00 – 13:00
ג'  10:00 – 13:00 , 16:30 – 18:30

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד