החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

עברית צוה"לת

20/01/2011

פאנל בשיתוף דובר צה"ל וחיל חינוך ונוער המדבר על השימוש המגוון בשפה העברית בצה"ל. בפאנל התארחו דורי בן זאב שהתחיל ככתב צבאי, אך עד מהרה החל להגיש פינות משעשעות ותוכנית ד"שים שבועית בשם "ממנו אליך". סגנון ההגשה המשוחרר של בן זאב היה חריג וחדשני ביחס למה שהיה נהוג אז ברדיו הישראלי - שבו עדיין הייתה נהוגה מסורת של הגשה פורמלית מוקפדת - וכך גם המוזיקה שהשמיע. 

בתקופה זו כתב בן זאב שירים ומערכונים, והשתתף בתוכניות כמו "לול". הוא גם ערך מופעי סטנד אפ, בטרם היה הדבר מקובל בישראל. בשנת 1973 גילם תפקידים קטנים בסרטים חגיגה לעיניים והמשכנע בע"מ.


עוד בפאנל הסופר רם אורן, עורך דין ועיתונאי שהגיע  לכתיבה ספרותית רק בגיל מתקדם יחסית.מרבית ספריו הם בז'אנר הספרות הבלשית ותורגמו למספר שפות, ביניהן אנגלית וצרפתית.

כל ספריו זכו בפרסי ספר הזהב וספר הפלטינה. "פיתוי" ו"אות קין", שניים מספריו, הם מהספרים הנמכרים ביותר בישראל אי פעם.


את הפאנל הנחתה ליעד מודריק-דנן, אשת רדיו ישראלית, שירתה בגלי צה"ל, שם שימשה ככתבת לענייני משפטים. היא שימשה גם כעורכת החדשות ותוכניות האקטואליה בתחנה, ובנוסף הגישה בטלוויזיה החינוכית את תוכנית הרפואה "ביקור בית". כיום היא מגישה בגלי צה"ל מספר תוכניות במקביל. בנוסף, היא מגישה את תוכנית ביקורת התקשורת "ביקורטיווי" בערוץ הראשון.

מודריק, בוגרת התוכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים ע"ש עדי לאוטמן, היא דוקטורנטית למדעי המוח ולפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב.

הקהל היה מורכב מרביתו מחיילי צה"ל מבה"ד 10 שהגיעו כאורחי הכנס והיו פעילים ושאלו שאלות ואף הציגו דוגמאות בשימוש השפה העברית בצבא. את צה"ל בפאנל ייצג סא"ל מושיק אביב, ראש ענף תרבות באגף כ"א.

את הערב חתם הזמר עידן עמדי במקבץ שירים לקול תשואות החיילים.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד