החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

מופע המחול invisiball – כדורגל של להקת המחול נדין בומר

סל תרבות עירוני העניק גם השנה מחווה אמנותית לתלמידי שכבת י"ב, לקראת סיום לימודיהם במערכת החינוך בראשל"צ. שותפים למחווה החברה היערונית – הרשות לתרבות ואמנות, ועד ההורים העירוני והיכל התרבות.
 
למעלה מאלפיים תלמידי י"ב הנמנים על עשרה בתי ספר תיכוניים בעיר צפו השבוע במופע המחול-תיאטרון "אינביזיבול – כדורגל" של להקת המחול "נדין בומר" שעלה על במת היכל התרבות בעיר.
"כדורגל" (invisiball) הנו מופע מחול קצבי ומשעשע המציג באמצעות תיאטרון מחול את עולם הכדורגל הישראלי.

הוא מציג סצנות משחק מנקודות מבט וזוויות שונות – על המגרש, בחדרי ההלבשה, ביציע האוהדים ועוד. לצד ההומור, המשחק המשכנע, המוזיקה והתנועה הסוחפת, משקף המופע בעיקר את הבבואה של החברה הישראלית מתוך מגרש הכדורגל בזווית סטירית וביקורתית.

טרם הצפייה במופע נערך בבית הלקקה, מפגש הכנה לכל מחנכי י"ב. במפגש הודגמה שיטת העבודה של הרקדניות על ידי הכוריאוגרפית ומנהלת הלהקה נדין בומר.

מנהלת סל תרבות עירוני ד"ר הילה דוד דיברה על הרציונל העומד מאחורי בחירת המופע, תוך דגש על השילוב המייחד את התכנים עם המסר החינוכי. להקת המחול "נדין בומר" זוכה להכרה והערכה רבה בארץ ובחו"ל ופועלת בתמיכת משרד המדע התרבות והספורט, עמותת הכוריאוגרפים, מפעל הפיס, עיריית ראשל"צ והחברה העירונית לתרבות נופש וספורט.

להקת תיאטרון המחול נדין אנימטו יוצרת מחול אנימטו: מחול השואב השארה מעולם האנימציה. שפת בתנועה יוצרת רצף של אפיזודות שמקנות אשליה של תנועה מרחפת (stop motion) על הבמה, כוללת תפנים
וגוף ויוצרת דיאלוג ישיר עם הקהל. המפגש שבין אמנות לחברה מועבר דרך התנועה והמקצבים הקומיים של מחול האנימטו, המעניקים לו רעננות מקוריות והומור.           

גליון מס' 2119 מתאריך 22.12.11                          

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד