החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

חלום ליל קיץ גם באביב.....

גל גפן גליון 1981 - 26/3/09
כ-750 תלמידים מחטיבות העליונות "המעיין" ו"רביבים", צפו בשבוע שעבר בקונצרט של התזמורת הפילהרמונית הישראלית "חלום ליל קיץ"

הקונצרט "חלום ליל קיץ" שהתקיים בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפות השחקן איתי טראן, זמרות אופרה ומקהלת מורן, (בניצוחה של נעמי פארן), הועלה בפני 750 תלמידים מחטיבות עליונות, במסגרת סל תרבות ארצי. את המוזיקה לקומדיה הרומנטית שנכתבה בשלהי המאה השש-עשרה והפכה לאחת המחזות הפופולאריים ביותר של שייקספיר, כתב פליקס מנדלסון, אשר בימים אלה מציינים 200 שנה להולדתו.

לקונצרט קדמו מפגשי הכנה בבתי הספר, שהם התוודעו התלמידים למחזה "חלום ליל קיץ" של וויליאם שייקספיר, כמו גם להרכב המוסיקלי המיוחד ולתפקידן ומקומן לשל זמרות האופרה בקונצרט ועוד.

מנהלת סל תרבות עירוני הילה דוד: "הקונצרט נבחר לעלות בפני התלמידים משום איכויותיו האומנותיות. המחזה שנכתב על ידי גדול המחזאים הקלאסיים ויליאם שייקספיר, המוסיקה שחוברה על ידי אחד המלחינים הבולטים של המאה התשע-עשרה וההרכב המיוחד של התזמורת הפילהרמונית, כולם יחד יוצרים עושר אומנותי ייחודי, שמרחיב את השכלת בני הנוער ומחדד את יכולת האבחנה של התלמידים בין אומנות בינונית ובין אומנות גבוהה. הקונצרט ניתן במסגרת סל תרבות עירוני ומהווה המשכה של מסורת לחינוך להאזנה מוסיקלית קלאסית.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד