החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

ההצגה "ילדים חורגים לאלוהים" – הזדהות מוחלטת אצל ילדים ומבוגרים כאחד

גל גפן גליון 1967 - 18/12/08
ההצגה "ילדים חורגים לאלוהים" שעלתה בשבוע שעבר בהיכל התרבות, במסגרת פרוייקט משותף של היכל התרבות ראשל"צ,סל תרבות עירוני ואגף הרווחה, פתחה צוהר לעולמם של החירשים בחברה, תוך שימת דגש על קבלת השונה, ברמה אנושית, מוחשית ומרגשת

האם אהבה מספיקה כדי לגשר בין האדם השונה לבין הנורמטיבי? מה חלקה של החברה בשילובו של השונה בתוכה? המחזה "ילדים חורגים לאלוהים"

של תאטרון באר שבע, נותן מענה לסוגיות אלו ואחרות בדרמה הנוגעת ללב, שעלתה בשבוע שעבר בהיכל התרבות, בפני גמלאים ומאות תלמידים מחמישה בתי ספר על יסודיים השותפים לסל תרבות עירוני, ואחרים.

המחזה עוסק ברומן אשר נרקם בין ג'יימס לידס, מורה שאפתן ושומע, שהחל עבודתו בבית ספר לתלמידים חירשים וכבדי שמיעה, לבין שרה נורמן, חרשת אילמת, למודת אכזבות, בוגרת המוסד אשר ממשיכה לעבוד בו כמנקה, ומסרת בתוקף ללמוד לקרוא שפתיים או לדבר.

ג'יימס, המוקסם מיופייה גומר אומר בלבו, התקרב אליה, על מנת לבנות גשר בין שני העולמות, למרות הקשיים האובייקטיבים והסביבתיים. הקהל התרגש מחכמת הסיפור האנושי המורכב, ומצוות השחקנים המופלא, שחלקם כבדי שמיעה וחרשים.

השימוש בשפת הסימנים והכתוביות המופיעות על מסך לטובת הקהל השומע, מעניק פן נוסף להצגה, המבקשת להעביר את המסר הסמוי כי כל אחד יכול להיחשב חריג בתנאים מסוימים

 

 

 

 

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד