החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד

חוג תכנות

הילדים שלכם מבלים יותר מדיי זמן מול מסך המחשב וקשה להם לעזוב אותו? סוף סוף מצאנו פתרון: חוג חדש מציע למנף את זמן המסך האבוד ע"י פעילות מעשירה וחוויתית – לימוד תכנות מחשבים ע"י בניית משחקים. תפסנו לשיחה את אייל רז, הבעלים של רשת 'ממריאים-חוגי העשרה לילדים' על החוג החדשני ביותר שלהם – EZcode :

אייל, ספר קצת על ממריאים
ממריאים הינה החברה הגדולה בארץ לחוגי העשרה לילדים בבתי ספר יסודיים, בעלת נסיון של למעלה מ-20 שנות פעילות בתפוצה ארצית. בחוגים משתתפים בממוצע כ- 4000 תלמידים בשנה בכ-300 מוסדות חינוך ומתנ”סים שונים אשר מועברים בדייקנות, במקצועיות ובליווי צמוד ע”י מדריכים מן השורה הראשונה. החברה מחנכת למצוינות ובכל שנה מספר התלמידים גדל! הרעיון המרכזי של החוגים שלנו הינו להמחיש את העקרונות המדעיים באופן חוויתי- באמצעות לימוד תכנים תאורטיים והמחשתם באמצעות בניית דגמים ומשחקים וירטואליים.

ומה זה חוג התכנות EZcode בעצם?
EZcode הוא החוג הדיגיטלי שלנו בו אנו מלמדים ילדים וילדות בכיתות ה-ו לתכנת מחשבים ע"י בניית משחקים. סביבת הפיתוח והמשחקים שאנו יוצרים פותחו במיוחד עבורנו ונועדו ספציפית ללימוד ילדים. אנחנו מאוד גאים בשיטה זו.


"EZcode" חוג תכנות לילדים


איך החלטתם ללמד ילדים לתכנת מחשבים?
קיבלנו התעניינות רבה מהורים וילדים לאחר שתוכן החוג שלנו הועבר כקייטנה דיגיטלית מטעם משרד החינוך. אחרי ההצלחה הזו, החלטנו לבנות את החוג המלא. עולם העתיד יהיה מבוסס על תקשורת עם מחשבים ואנו רוצים להכשיר את הילדים להתמודד עמו.

איך זה עובד?
הילדים נפגשים כקבוצה פעם בשבוע דרך הזום למשך שעה כאשר במחשב פתוחה גם סביבת הפיתוח. בכל מפגש המדריכה מסבירה את התוכן והילדים מיישמים אותו וכותבים את הקוד באנגלית. התוצאות הן מיידיות. בנוסף, על כל חמישה ילדים בקבוצה יש עוזר מדריך נוסף שנותן יחס אישי לכל שאלה. בכל קבוצה יש עד 15 ילדים.

האם צריך ידע מקדים להשתתפות בחוג?
אין צורך בשום ידע ובשום ניסיון מקדים.

מה מיוחד בחוג שלכם?
תראה, בחוגי תכנות אחרים הלימוד מתבצע ע"י גרירת "בלוקים" למקום הנכון, בדומה ללגו. זה מתאים לילדים קטנים יותר ואין התנסות ממשית בכתיבת קוד. אצלנו השיטה היא שונה בתכלית! הילדים ממש כותבים את שורות הקוד באנגלית! תוך כמה שיעורים בודדים הילדים מתקדמים בצורה מדהימה ובקצב כזה שההורים פשוט בהלם! הכתיבה באנגלית מטמיעה את השפה אצל הילדים וגם מכינה אותם לכתיבת קוד מורכבת יותר בעתיד. בנוסף, החוג אצלנו מתקיים בשידור חי, עם מדריכים מקצועיים ובקבוצה קטנה עם ילדים מכל הארץ כך שנוצרים גם קשרים חברתיים.


"EZcode" חוג תכנות לילדים

איך דואגים שהילדים לא משתעממים בזום?
אנו עובדים בשיטת 'הצלחות קטנות ומהירות' – בכל מפגש הילדים כותבים מספר שורות קוד ומיידית רואים בעצמם את התגובות של המחשב. זה מעניק להם סיפוק חיובי מיידי ורצון להתקדם וללמוד עוד.

יש אפשרות לתרגל את הנלמד מחוץ לשעות החוג עם ההורים יחד?
בוודאי, כל השיעורים מוקלטים ואפשר לחזור על כל החומר הנלמד ולפתור אתגרים יחד.

אגב אם כבר הזכרנו הורים, איך הם יודעים מה קורה בחוג?
ההורים תמיד בתמונה. אנו שולחים דיווח מפורט אחרי כל מפגש על כל הנושאים שנלמדו כדי שתהיה אפשרות לפתח שיחה משותפת על החוג עם הילד/ה.

מה השאיפה שלך בחוגי ילדים
השאיפה שלי היא החזון של 'ממריאים' – לתת לילדים כלים מדעיים וטכנולוגיים שיקנו להם ידע לכל החיים.מה העלות לחוג זה?
העלות היא 240 ש"ח לחודש ומשך החוג הוא שישה חודשים.
כמובן שאנחנו לוקחים בחשבון שההורים רוצים להיות בטוחים שהילד/ה יתחברו לחוג אז אנו מעניקים שני שיעורי ניסיון ללא עלות או התחייבות!

כל כמה זמן נפתחת קבוצה חדשה?
כל שבוע – שבועיים בממוצע אנו פותחים קבוצה חדשה עד 15 ילדים בכל קבוצה

להרשמה לחוג הקרוב:
מספר נייד 052-6006941
לינק להשארת פרטים: https://bit.ly/2JoSjEi
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד