החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

דבר מנהלת הרשות ל תרבות ואמנות-מנהלת הכנס

כנס לשון ראשון, כנס ראשון לציון לשפה העברית ה 6

לשון ראשון  - כנס ראשון לציון  לשפה העברית ה 6 עומד להתחיל בימים אלו וההתרגשות רבה . אין ספק כי "לשון ראשון", הפך לאחד מעוגני התרבות החשובים בארץ וכראיה השותפות עם משרד התרבות והספורט יחד עם מפעל הפיס ועוד גופי תרבות ארציים.

על העברית כתב רוני סומק:"העברית היא קרוסלה בלונה פארק רב יופי"        (2007)

השפה העברית, שפה בת למעלה מ 3000 שנה שבאורח פלא קסום  קיימת ומתחדשת מהקדמוני לעכשווי , מהרהוט לשפת הרחוב, מהתקני אל הגלובאלי וההיפך כמעשה הקרוסלה, יצירה שאין לה סוף. כך גם "לשון ראשון" – כנס ראשון לציון לשפה העברית.

הכנס בן שלושת הימים, מתוכנן  כך שהוא נוגע ומנגיש את השפה העברית על כל גווניה ורבדיה ומכוון למנעד רחב של אוכלוסיה בהיבטים של השכלה ותחומי עניין, גילאים וכד'. אין זה מקרה כי כבר משנתו הראשונה של הכנס הגיעו אנשים מכל רחבי הארץ מקצרין שבצפון ועד כיסופים שבדרום, כל אחד מוצא שם את  המושב, המפגש, הדיון המעניין והמעורר את סקרנותו. וזהו סוד הקסם לרבבות המשתתפים הגודשים את חללי היכל התרבות מידי שנה.

בתכני הכנס  למעלה מ 30 אירועים המתקיימים זה לצד זה: מורכבותה וחוקיה של השפה האקדמית לצד "מילים שאין" מילון מילים חדשות שהמציאו בני הנוער הראשוניים, שפת המקורות לצד שפת האינטרנט, שפתה של חמדה בן יהודה לצד  שפתה של יונה וולך, שירתו החבויה כמעט של חנוך לוין המחזאי לצד אירוע מחווה לחיים גורי משורר הישראליות, וערב שיוקדש כולו לשפה הגששית, שפה שהביאה את שפת העם, שפת הרחוב לקידמת הבמה, נבחן, בשיתוף מכון וייצמן ,האם גם לשפה יש ד.נ.א ? מה קרה לטולקין כשכתב את ההוביט? ומי היו מתרגמיו? ונסיים במושב שידון על מצבה של הוראת העברית בתפוצות.

השנה, יוזמה עירונית חדשה: החל משנה זו, יוענק מדי שנה במסגרת הכנס, פרס ראש העיר על יצירתיות בשפה העברית, ע"ש מאיר אריאל והשנה עפ"י החלטת וועדת השיפוט, יינתן הפרס לאמן וליוצר ערן צור.

להצלחה שותפים רבים: בראש וראשונה דב צור ראש העיר המאמין בכנס ורואה בו נכס עירוני, אלי פולק מנכל החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, שתומך ומסייע להוציא רעיונות מן הכוח אל הפועל,
חברי ועדת ההיגוי המתייצבים בכל עת ובשיפעת רעיונות, מאיה פוגל ואנשי המקצוע המלווים, ואחרונים חביבים אך ראשונים במעלה  - עמיתיי לעבודה.

אני מבקשת להזמין את כל אוהדינו ואת המצטרפים החדשים , לקחת חלק בימים של חוויה שבסיסם אהבה וגאווה גדולה בעיר הראשונה לציון , ערש השפה העברית ובשפה האחת המיוחדת שאין שנייה לה.
להתראות.

רות מקבי

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד