חיפוש חוגים


פסטיבל הכדור בידיים שלנו

3/04/2011

העיר ראשון לציון ממשיכה בעידוד המודעות לתחום איכות הסביבה, ומארחת, זו הפעם השלישית,  את "פסטיבל הכדור בידיים שלנו". המדובר בפסטיבל אקולוגי ססגוני לכל המשפחה, שיתקיים במהלך חול המועד פסח, ב-20 וב-21 באפריל, בשעה 11 בבוקר עד 5 אחר הצהריים, בפארק נאות שקמה, בראשון לציון.

הפסטיבל, ביוזמת ראש העירייה, דב צור, וחברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, יפעת מאירוביץ- יפת, יתמקד בנושא צרכנות נבונה והפרדת פסולת במקור. זאת, באמצעות סדנאות ליצירת מוצרים שימושיים מחומרים ממוחזרים בשימוש חוזר, מופעים ומיצגים והפעלות חווייתיות, אשר כולם באים להציג בפני המבקרים באופן מהנה את החשיבות שבהפרדת פסולת ובצרכנות נבונה. כל משתתף, גם המבוגרים, יוכלו לצאת מהפסטיבל עם יצירה שימושית מעשה ידיהם.

המתחם מרכזי בפסטיבל יהיה יער העובדות, במרכזו יוצבו עצי מידע בנושאים אקולוגיים. מהמרכז ייצאו שבילי תוכן מעוצבים, כשכל שביל מייצג ומפעיל את הקהל בסוג פסולת אחר, אותו הם יוכלו להפריד גם בביתם. בקצה של כל שביל תהיה סדנה להכנת פריטים שימושיים, לילדים וגם להוריהם.

 שביל אלקטרוניקה, אשר מעוצב על ידי נגה שלו יציג פסולת אלקטרונית לסוגיה ויסתיים בסדנה בה יכינו הילדים רובוטים קטנים ומגנטים.

בשביל הבקבוקים, שעוצב על ידי הנס פלדה וגבריאל רענן, יוצבו פסלי חיות מבקבוקים ובסיומו – סדנאות להכנת גופי תאורה לבית ומעמדים לעציצים מבקבוקים, קופות חיסכון מפחיות ומיצג של הכנת כורסאות ישיבה מבקבוקים בשיתוף הקהל.

שביל הטקסטיל, שעוצב על ידי האקדמיה לעיצוב בראשון לציון, יסתיים בסדנה להכנת תיקים וארנקים.

בשביל הקרטון והנייר, שעוצב על ידי הדר שנאן, יהיו סדנאות להכנת נייר, הכנת רהיטים מקרטון,מסגרות לתמונות, מעמד לעטים מגלילי נייר ועוד.

שביל הצמיגים, שעוצב על ידי הנס פלדה, מסתיים בסדנאות להכנת תכשיטים ומחזיקי מפתחות מצמיגים .

שביל הניילון, עשוי כולו שקיות ניילון ומשלב סאונד ועובדות אקולוגיות הקשורות בכך, יסתיים בסדנה להכנת פיות ונסיכות מצמר כבשים.

במתחם "סופר סביבתי", שיוצג על ידי סטודנטים של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, ילמדו המשתתפים באופן אינטראקטיבי, ומעט פרוע ואמנותי, את הדרך להתמודד עם פיתויי חברת השפע ולשנות את תרבות הצריכה על ידי הפרדת פסולת אורגנית וסדנת קומפוסט.

 במתחם שוק קח תן, שיודגם בתוך "חממה" ענקית, ירוכזו פריטים משומשים שנאספו במבצע מיוחד ביוזמת עיריית ראשון לציון, וכל מי שיגיע עם שלושה בקבוקים יוכל לבחור פריט תמורתם.

במתחם עסקים ירוקים יוצגו ויימכרו מוצרי צריכה ידידותיים לסביבה, כגון חיתולים רב פעמיים, כדור כביסה ירוק, ספרי הדרכה, שקיות רב פעמיות וכולי.

במתחם האומנים תתקיים תצוגת בגדים ממוחזרים בשיתוף האקדמיה לעיצוב ראשון.

בתיבת נוח תתקיים פעילות מבקבוקים בשילוב בעלי חיים העשויים מבקבוקי פלסטיק.

במהלך הפסטיבל יועמדו לרשות הקהל אוטובוסים ל טיול טבע עירוני, בהדרכת בני נוער, נאמני סביבה, הפועלים במשך כל השנה באימוץ האתרים אגמון ראשון לציון, גבעת האירוסים ועוד.

בבמה המרכזית יוצגו מופעים לכל המשפחה: לשמור על הכדור מבית היוצר של אורנה פורת; חללית המיחזור של תיאטרון שמח; והצגת הבית הירוק של תיאטרון קומיקיון.

מערוץ הילדים יועלו המופעים ד"ר מולקולה זורם עם המים, וד"ר מולקולה שומר על הסביבה.

המופע המרכזי יתקיים ב-20 לאפריל בשעה 2 בצהריים, עם כוכבי כוכב נולד: בועז מעודה ולהקתו, עידן עמדי ודיאנה גולבי על במה אחת.

הכניסה חופשית. תשלום עבור הסדנאות בסך 20 שקל עבור 4 סדנאות לבחירה. הפסטיבל בהפקת עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה העירונית לתרבות ובחסות המשרד להגנת הסביבה. פרטים: 03-9650063 שלוחה 201.

הדפסשלח לחבר