החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

אדום או אפור??

14/08/2012

לפני כמה שנים הובאו לחצר שני זכרים דחויים של קנגורו אפור שהוא אמנם חיצונית דומה לאדום אך מוצאו שונה חלקה המזרחי של יבשת אוסטרליה בעוד האדום (הגדול במשפחת הקנגורו  שחי במדבריות אוסטרליה)

מכיוון שידוע שבטבע הקנגורו בללו חיים במקומות שונים וכמעט ואינם נפגשים וגם כידוע מהשבי ובטבע אינם מתרבים אחד עם השני  הבנו שלא תהייה בעיה של עירובים כאלו ואחרים והחלטנו לחברם.

זה אכן עבד בסדר והחברה בחצר לא התרשמו במיוחד מהדיירים החדשים. וגם בעונת הייחום האפורים לא התעניינו במה שקורה בחצר וגם למדנו שמספר הכרומוסומים שלהם בכלל שונה ולא ניתן שיצאו צאצאים.....

בעונת הזיווג האחרונה אחד האפורים הראה עניין בנקבות והמטפל אף ראה זיווגים –עדיין ידענו כי זיווגים, גם אם יקרו הם לא פוריים או מתפתחים לעובר שלא מתפתח.

חשבתי לסרס את השניים אבל לא רציתי להפר את האיזון העדין והשלווה שבחצר וכך עברו הימים ואז יום אחד הפנה המטפל את תשומת ליבי לקנגורו צעיר ויפה תואר שאך יצא לו מהכיס אל החצר ואמר שמשהו בפרווה לא נראה בסדר.

ואכן היו לו על פרוותו האדמדמה מן כתמים שהראו כקרחות אפרפרות, חשדנו בפטרייה ותספנו אותו לבדיקה אך שהתקרבנו ראינו כי בעצם אין שום קרחת ומדובר באיי פרווה אפורה בתוך האדמדמה והועלה החשד כי יש לנו כאן בן כלאיים-אמנם חמוד אך לא מתוכנן מה שנקרא.


 
אנחנו בגני החיות לא אוהבים בני כלאיים כאלו-אנחנו אמונים לשמור על חיות הבר ולשמר מינים ולא ליצור חדשים-כמובן שהקנגורו הקטן יישא אצלנו אבל, האם עשינו כאן היסטוריה? אין תיעודים בספרות לזיווגים כאלו שהצליחו ובאוסטרליה מאוד מתעניינים ובקשו תמונות של החמודון שיצולמו וישלחו ונראה האם מדובר באמת בבן כלאיים או בסך הכל במוטצית צבע של הפרווה.
 
הקנגורו האדום הוא הגדול והמרשים ביותר מבין כל סוגי הקנגורו. זכר בוגר כשהוא עומד זקוף הוא מתנשא לגובה של כמטר שמונים!

מזונם מורכב מתערובת דחוסה של מזון, ירקות חציר ותוספות ויטמינים ומינרלים. בנוסף הם זקוקים לאספקה סדירה של ענפי איקליפטוס טריים לשמירה על היגיינת הפה.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד