החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

במבי בחי כיף

שמחה רבה בחי-כיף, בפסח האחרון הגיח לאוויר העולם אייל נקוד חדש וחמוד- במבי העונה לשם יוסי.

הבמבי החמוד עקב אחרי אימו בחצר וינק ממנה לעיתים מזומנות חלב טעים ומזין. אך לאחר מספר ימים אמו זנחה אותו והוא נמצא על ידי צוות מטפלי החי-כיף בחצר האיילים מלוכלך ומיובש והיה בסכנת חיים.

יוסי הובהל אל מרפאת הגן, נעשו מספר פעולות מצילות חיים ולשמחת כולם הוא התייצב!

המטפל ריי נבחר להיות אב מאמץ ליוסי שדי מהר למד לינוק מבקבוק חלב טעים. גדל והתפתח וכעת הוא משתובב לו בחצר האיילים.

עונת הרבייה של האייל הנקוד היא הסתיו, בתקופה זו הזכרים נאבקים זה בזה בנגיחות בקרניהם המסועפות והמנצח זוכה בנקבות ואוסף סביבו הרמון שלם. בחי-כיף מייקל הוא הזכר היחיד ולכן הדבר היחיד שהוא מנגח הם בולי עץ שבחצר אותה הוא חולק עם שתי נקבות יפהפיות ואציליות.

ואכן, לאחר הריון שנמשך 25-35 שבועות נולד במזל טוב הבמבי הקטן והחמוד. עופרים נולדים די מפותחים: רואים ושומעים ואף פרוותיים, ולאחר זמן קצר כבר קמים על רגליהם ומסוגלים ללכת.

פרוותו של העופר צבועה בחום בהיר ומנוקדת בנקודות לבנות וכך הוא מוסווה בין עצי היער מאחר שעל רקע האור והצל קשה לראותו עם שבירת קרני האור על גופו.

בדרך כלל בטבע, עופר רך צמוד לקרקע ולא זז בכלל ובכל פרק זמן באה אמו ומיניקה אותו ורק לאחר כשבועיים הוא הופך לפעיל יותר. האיילה מיניקה את העופר במשך כשבעה חודשים אך במקביל הוא מתחיל לאכול גם עשב.  בגיל חצי שנה קרניהם יתחילו לבצבץ אך כאמור הן תנשורנה כל שנה כאשר בהיותם בני מספר שנים יגיע גודל הקרניים למימדים המרשימים ביותר.

הידעתם? קיים ההבדל מהותי בין קרני האיילים לבין קרני הפָּריים, קרני האיילים נושרות מידי חורף וצומחות בחזרה, כמו כן רק הזכרים (למעט אייל הצפון) מתהדרים בהן, לעומת זאת קרני הפָּריים קבועות לכל החיים ונושאים אותן הנקבות והזכרים כאחד.


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד