החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

שה וגדי, גדי ושה יחדיו יצאו אל השדה

בתזמון מושלם עם חג האביב ועם הולדת במבי למשפחת האיילים הנקודים, נוספו גם למשפחת כבשי הרעמה בחי-כיף צמד חמד זוג גדיים שמחה ואורה כפולה.

משפחת כבשי הרעמה (עבדקן הרעמה) בחי-כיף היא מוותיקות גן החיות והם נמצאים בו מאז חניכתו לפני יותר מ 20 שנים . המשפחה מונה שני זכרים בוגרים ושתי נקבות ובמהלך השנים העמידו שושלת צאצאים ענפה שרבים מהם מפארים פינות חי ברחבי ישראל.

אך עם הזמן המשפחה הזדקנה ולאחר מספר שנים ללא המלטות הוחלט לרענן את השורות והגיעו לחי-כיף שתי נקבות חדשות וצעירות קטורה ודיקלה.

מקורם של כבשי הרעמה בהרי האטלס אשר במרוקו, שם הם נמצאים בסכנת הכחדה עקב הרס שטחי מחייה וצייד בלתי מבוקר, הידלדלות מקורות מזון ועוד. כבש הרעמה הוא בעל חיים המשמש חוליה מקשרת בין הכבש לעז.

יש לו סממנים אופייניים לעיזים וגם לכבשים. לזכרים רעמה מפוארת הגולשת לכל אורך הצוואר, הם  גדולים משמעותית מהנקבות וזכר בוגר הוא בעל כוח אדיר ועשוי להגיע למשקל של מעל 100 קילוגרמים.

כבש הרעמה הוא בעל חיים מאוד טריטוריאלי ולא יהסס להרוג כל פולש המאיים על אזור המחייה שלו ולכן נבנתה עבורם בחי-כיף חצר מיוחדת להם שבה הם מרגישים בטוחים ואינם מאיימים על דיירים אחרים כמו כן בחצר ישנם סלעים גדולים אשר מאפשרים לכבשים לטפס עליהם, בדומה ליעלים.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד