החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

דורבנית חדשה בחי-כיף

הגדל

דורבנית חמודה העונה לשם תקווה הגיעה לחי-כיף, גן החיות ראשון לציון. שמה ניתן לה על שום תקוות צוות החי-כיף שהיא תחזיר עטרה ליושנה במשפחת הדורבנים, בעבר חייתה בחי-כיף להקת דורבנים מפוארת של כ - 20 פרטים אך מרביתם נמסרו לגני חיות ברחבי הארץ על מנת להקל על הצפיפות בחצר ואילו בחי-כיף נשארו 2 זכרים ונקבה. אך לרוע המזל הדורבנית נפטרה ובין הזכרים התפתחה יריבות קשה שגרמה לפציעות ולכן נאלצו למסור אחד מהם גם כן ואז נותר דורבן גלמוד בשם מויישה, שחיכה לבת זוג מזה מספר שנים.

הדורבן הוא המכרסם הגדול ביותר באסיה, חרף היותו חיה ישראלית הוא הולך ונעלם מנופי ארצנו  עקב צייד לא חוקי והיעדר שטחים פתוחים.

לדורבן דורבנות (קוצים ארוכים וחדים) בכל גופו ממש והם יכולים לפצוע בחומרה בעלי חיים אחרים. בקרב צוות המטפלים של החי-כיף היה חשש גדול שתקווה הדורבנית תתקוף את  הזכר הלא מוכר ותפצע את אותו ולכן המפגש הראשוני ביניהם נעשה בהדרגה, תחילה דרך מתחם איקלום מופרד בגדר שהם יכולים לרחרח דרכה ורק אז בזהירות רבה נפתחו השערים.

למרות דורבנותיו האימתניים של הדורבן, עורו רק ועדין ונקרע בנקל ולחי-כיף יש ניסיון עם פציעות נוראיות מקרבות בין זכרים גם בתוך המשפחה. מידע נוסף מעניין על דורבנים הוא אורח חייהם המונוגמי - הם חיים בזוגות קבועים לאורך כל חייהם.

למרות האגדה הדורבן אינו משלח או יורה את דרבונותיו בשום דרך אך כשהוא כשהוא חש בסכנה, זוקף הדרבן את קוציו הקדמיים וכך הוא נראה גדול יותר מממדיו האמתיים. במקרים קיצוניים יותר הדורבן משתמש בטקטיקת תקיפה ייחודית: נעצר לפתע מריצתו קדימה ורץ לאחור, כדי לאיים על אויביו וכדי לתקוף את אפם השלוח קדימה בקוציו האחוריים הקצרים והעבים. רוב הטורפים תלויים בחוש הריח שלהם ולא יסתכנו בפציעה העלולה להוביל גם לסיבוכים דלקתיים באפם. אז, מנצל הדרבן את ההלם הזמני של התוקף ונמלט למאורתו. ידועים מקרים שבהם נמרים וטיגריסים מתו כתוצאה מתקיפת דרבנים עקב דלקת שהתפתחה בדמם כתוצאה מדקירת הקוצים. אמנם אין ארס על הקוצים אך קוצי הדורבן האחוריים טבולים בצואה ולכן גורמים לזיהום חמור.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד