החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

סיפורי סוריקטות

בחי כיף חיה לה משפחת סוריקטות קטנה

המשפחה התחילה דווקא בשני זכרים- חיימיקו ואלכס שני זכרים בחצר לבדם. מכיוון שלא נמצאה נקבה פנויה, הם חיו להם בצפייה. יום אחד נפטר חיימיקו בשיבה טובה (סוריקטות למרבה הצער אינן חיות זמן רב-: 6-8 שנים לכל היותר)

כעבור זמן מה נמצאה נקבה רווקה ופנויה בקיבוץ בצפון הארץ ולאחר משא ומתן הובאה לאחר כבוד לחי-כיף. היום בו הגיעה חגית לחצר היה יומו הגדול של אלכם. מעולם לא ראינו אותו כך. מסוריקטה קטנטן וביישן הוא הפך בין רגע למלך האריות ממש נהם וחיזר ונשף והסתובב סביב כלוב האיקלום של חגית כאחוז דיבוק ממש. כעבור כמה ימים חיברנו את הזוג. הם החלו במרץ במצוות פרו ורבו וכעבור שנתיים בלבד התמלאה החצר בסוריקטות חמודות שחלקן הועברו לפינות חי וגני חיות אחרים בישראל.
במשפחת הסוריקטות יש רק זוג אחד (השולט) המתרבה ורק הם! השאר חיים להם את חייהם בלהקה אך לא יתרבו!

למרבה הצער יום אחד הגיע גם יומו של אלכס והוא נפטר בשיבה טובה שמאחוריו מותיר משפחה גדולה ומפוארת. עכשיו, נותרה חגית לבד. אמנם עם תמיכתה הנלהבת של משפחתה אבל...סוריקטות, לעולם לא יחברו ויצרו זוג פורה עם בן משפחה!! לא עם אחיהן והוריהם ובוודאי לא עם בניהן. כך שביום אחד, למרות שישנן 10 סוריקטות בחצר, חגית, נשארת לבד. וכל עוד היא לבד, וכל האחרים קשורים בקשר דם, לא יקום זוג מתרבה חדש!

החלטנו לנסות להביא זכר חדש ולנסות לחברו לחגית. ניסינו וניסינו, זה לא הצליח. לא היא ולא בני משפחתה לא היו מוכנים לקבל בחור חדש וצעיר ללהקה.
לבסוף, החלטנו להחליף  את חגית עם פינת חי אחרת ולנסות לחברה שם לזכר מצפה ואז גם הגיע טימון, זכר צעיר ונמרץ שכעת בהיעדר חגית התחבר מייד לסיגי, נקבה צעירה בת שנה וחצי.

חודשים היינו במתח, יצליח או לא יצליח? דורון המטפל העיר את תשומת ליבי יום אחד כי בטנה של סיגי תופחת, הפטמות בולטות ונראה כי היא בהריון.
כעבור שבועיים היא "נעלמה" לכמה ימים באחת המחילות בחצר, הופיעה אח"כ כשהיא רזה יותר, לוקחת מזון במהירות ומכניסה לתוך המחילה עבר עוד חודש ואז ביום בהיר הגיחו ארבעה חמודונים מהמחילה כשהם עוקבים בזהירות אחרי אמא.

הסוריקטה מגיעה מאפריקה, שם על פי האמונה הנפוצה ידועה הסוריקטה גם בשם מלאך השמש ומגינה על כפרים משד הירח ומזאבי-אדם אשר, על פי האמונה, מתקיפים צאן וכפריים בזמן שהם בודדים.
שמה סוריקטה נגזר מהשפה ההולנדית, שמשמעותו "זנבון מקל קטן".
בלהקת הסוריקטות תמיד יימצא שומר שבמקרה של סכנה מתקרבת יתריע על הסכנה. יש בכל להקה מערכת מחילות משותפות, שבהן אפילו בית שימוש ציבורי משותף.
לסוריקטות כתמים שחורים סביב העיניים, המונעים קרינה מן השמש.


כתב: ד"ר אפי וגשל וטרינר החי-כיף 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד