החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

אפרים סידון, הוא הזוכה בפרס ראש עיריית ראשון לציון על שם מאיר אריאל

 

לשון ראשון

כנס ראש הממשלה ה-11 לשפה העברית בראשון לציון

גאה להכריז על היוצר, אפרים סידון, כזוכה בפרס ראש עיריית ראשון לציון על שם מאיר אריאל

  7-10 בפברואר 2018, היכל התרבות, ראשון לציון

כנס השפה העברית הנערך בשיתוף משרד התרבות והספורט הפך במרוצת השנים למסורת. השנה יציין הכנס 11 שנה להיווסדו ויעמוד בסימן 70 שנה למדינה!!

בערבו השני של הכנס יתקיים, זו השנה החמישית, טקס הענקת פרס ראש עיריית ראשון לציון על שם מאיר אריאל, בהנחיית נועם גילאור. הפרס, על סך 36,000 אלף שקלים, ניתן על יצירתיות בשפה העברית והנחלתה לרבדים שונים באוכלוסייה ונועד לבטא הוקרה על יצירה אמנותית הגותית אשר טבעה את חותמה והביאה לידי הנגשת השפה העברית ואוצרותיה לקהלים גדולים וחדשים.השנה קבעה הוועדה בראשותו של ד"ר רוביק רוזנטל כי פרס ראש עיריית ראשון לציון ליצירתיות בלשון העברית על שם מאיר אריאל לשנת 2018 יוענק ליוצר המוערך, אפרים סידון.

נימוק השופטים לבחירה: "אפרים סידון הפך לאורך שנים של פעילות פורייה ומקיפה לקולה הצלול של הסטירה הישראלית. הוא עמד על ערשן של יצירות סטיריות משפיעות, החל מ"זו ארץ זו", "ניקוי ראש", שבישרה את הופעתה של הסטירה פוליטית, "החרצופיםועוד. לצד אלה כתב תוכניות סטיריות שעלו על במת התאטרון, וביניהן "חגיגות סיום הרוטציהו"שירת העצבים". בכתיבתו חושף סידון את הצד הנלעג של המערכת הפוליטית על כל צדדיה, ומעמיד מראה לא מחמיאה ועם זאת מבדרת לאופייה של החברה הישראלית. תרומתו של סידון לספרות הילדים יוצאת דופן בהיקפה ובאיכותה, והיא זכתה לאהבת דורות צעירים לאורך השנים. לצד ספרי הילדים הרבים, שחלקם עלו על הבמה, תרם סידון את חלקו להנגשת סיפורי התנ"ך בספריו "התנ"ך בחרוזים", שזכו ללבוש טלוויזיוני בטלוויזיה החינוכית. סידון פיצח את יסודות ההומור הגלומים בלשון העברית והוציא אותם מן הכוח אל הפועל במפעל חיים מרשים, שעוד נכונו לו עלילות".

צוות השופטים כלל את ד"ר רוביק רוזנטל (יושב ראש), חוה פנחס כהן, פרופ' תמר סוברן, אמיליו גלעד שנקר ואלי פולק.

מוטי עג'מי, מ"מ ראש עיריית ראשון לציון:

"כנס השפה העברית מתקיים בעירנו זאת השנה ה- 11. אנו גאים להעניק השנה את הפרס ליוצר החשוב אפרים סידון ובכך להביע את הערכתנו והוקרתנו לאדם אשר הטביע את חותמו הסגנוני הייחודי ביצירה העבריתהכתיבה עבורו היא דרך חיים, ובדרך חיים זו הוא מעשיר את עולמנו ואת השפה העברית. "

הפרס, יוענק לו בפתיחת הערב השני לכנס שיתקיים ב8.2 במהלכו תתקיים מחווה ללהקת "צלילי הכרם" שנוסדה עם קום המדינה.  

כנס השפה העברית מופק ע"י החברה העירונית ראשון לציון לתרבות, ספורט ונופש.

 

מנכ"ל החברה העירונית: אלי פולק

מנהלת הכנס: טלי צ'רנר

משרד התרבות והספורט – מנהלת טקסים ואירועים מנהל תרבות : נאוה קנדיל

ייעוץ אומנותי ועורכת תוכן: מאיה פוגל


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד