החיים כמשחק

בסדרה זו נתבונן בהיבטים שונים בחיינו כסוג של משחק, נתמקד בתובנות מתורת המשחקים,  מפסיכולוגיה ומפילוסופיה כדי להפוך את עצמנו לשחקנים טובים יותר.

מרצה: ד"ר חיים שפירא -  אינטלקטואל רב- תחומי

ראשון, 20:00 בית יד לבנים, אחד העם  20.

18.12.16 - מתמטיקאי קורא עיתון

קשר השקר ושקרים על קשרים, כיצד נהיגה במהירות מופרזת מונעת תאונות דרכים, מי רצח את ארלוזורוב והתנקש בקנדי? האם אני עני? כיצד מחשבים מדדי עוני? והאם טוב לחיות בארצנו?  

29.1.17 - כוכב הצדק
היבטים פילוסופיים של מושג הצדק: קרל מרקס וג׳ון רולס - אנשים מוצלחים ומפלצות הקנאה, על הבעיות של העולם הראשון. פרדוקס הסחטן, משחק האולטימטום, משחק הדיקטטור ומשחקי אמון.


26.2.17 - משחקי אהבה
לויד שפלי, דייוויד גייל וג'ון נאש נפגשים בבר. אסטרטגיות בבחירות בני הזוג ופרסי נובל.משחקים אבולוציוניים - בגידה, קנאה וטקסי חיזור. האבולוציה של אמנות הנשיקה.אלן דה-בוטון על הרגע הרומנטי ביותר בחיים והמשתה של ריימונד קארבר.

26.3.17 - על אתיקה, גנטיקה ופוליטיקה
ספינת הדמוקרטיה של אפלטון, הטבעת של גיגס והניסוי של מילגרום, גלולת האושר, בירה ומיסים, משחק השפן ואמנות ההליכה על הסף - לאן נעלמה האמפתיה? דילמת האסיר כמשחק חוזר והאפשרות לשיתוף פעולה.

 7.5.17 - אהבה מהסרטים
סיפורים קצרים ומוסיקה מתוך הסרטים סינמה פרדיסו, קסם נעורים, המופע של טרומן, 17 רגעי אביב, מטריות שרבורג, ג'יל וג'ים. נאזין למוסיקה של אסטור פיאצולה, אלפרד שניטקה, מיכאל טריברדייב, אניו מוריקונה, אריק סאטי, ונגליס, מישל לגראן ופיליפ גלאס - בעיקר מוסיקה.

 

מינוי (1+5) - 250 ₪ /  גמלאי - 225 ₪ / כרטיס – 50 ₪ / גמלאי - 45 ש"ח

(ניתן להשלים מסדרות אחרות)

הדפסשלח לחבר
חיפוש חוגים