סופ"ש של סרטי איכות דוקומנטריים על אמנות

10-8 בדצמבר 2016 בבית העם, זד"ל 3 

מ"דוקאביב" ו"אפוס"' היישר לבית העם

הקרנה של סרטים דוקומנטריים בנושאי אמנות מן המיטב שהוקרנו בשנים האחרונות בפסטיבלי הסרטים "דוקאביב" ו"אפוס" .

8.12.16, חמישי,   19:30- ג'ף קונס  (75 דקות) 
סוחר ממולח, גאון חדשן, מלך הפופולאריות והבנאליות, פורץ גבולות בכל אשר יפנה. למרות הצלחתו הפנומנאלית הוא  אחד האמנים הכי שנויים במחלוקת בעולם. חלק אומרים שמדובר בקשקשן שמאוהב באמנות בורגנית, ואחרים רואים בעבודותיו העזה וניתוץ אינסופי של פרות קדושות. האם מדובר באמן שהוא אשף הפרסום והשיווק או באמן עם מגע של קסם?
סרט שמשאיר את הצופה נפעם.

9.12.16, שישי,  11:30 -  תזמורת ממוחזרת  (84 דקות)
בתוככי המזבלה הענקית בפרבר עני בפרגוואי, מתרחש נס: קבוצה של ילדים מנגנת מוזיקה משובחת על כלי נגינה מחפצים שהושלכו לערימות האשפה. המוזיקה עבורם היא כרטיס כניסה לעולם חדש ומסעיר; ממציאות חייהם הקשה הם מוצאים עצמם מופיעים על במות ברחבי העולם באולמות קונצרטים קלאסיים ולצד להקות רוק נודעות. המוזיקאים הופכים למשענת שמעניקה תקווה לקהילה כולה. סרט מרגש ונוגע ללב.

10.12.16,  מוצ"ש,   19:00- לגלות את ויויאן מאייר  (83 דקות) 
הם חשבו שהם מכירים אותה, אבל איש מהם לא דמיין שהאומנת המוזרה, הבודדה והמסוגרת שלהם מצלמת בסתר מאות אלפי תמונות משעשעות ונוגעות ללב. איש גם לא האמין, ששנים  אחרי מותה, יתגלו הצילומים האלה במקרה ויוצגו בגלריות נחשבות ברחבי תבל, והיא תיחשב לאחת הצלמות המשובחות של המאה ה- 20. סרט מרהיב על אישה שנותרה חידה לא מפוענחת.

10.12.16, מוצ"ש,  21:00 - אאוטסיידרים  (67 דקות) 
בעולם כולו מוצגות תערוכות אמנות "אאוטסיידרית"- יצירות אמנות שנוצרות בידי אנשים שמרגישים צורך עז ליצור ולהתבטא, אבל מעולם לא עברו הכשרה כלשהי. רובם אנשים שאינם נחשבים "רגילים", ונושאים תגיות שונות - מאוטיזם ועד סכיזופרניה. במסע מהפנט אל החדרים הנסתרים שבהם עובדים האמנים האלה, נגלה אמנות אותנטית שאינה תלויה בדבר. סרט מעורר השראה, נראה כתערוכה וירטואלית.

מינוי - 100 ₪, מחיר כרטיס  30 ₪ 

הדפסשלח לחבר
חיפוש חוגים