כנס השפה העברית 2013

דבר מנהלת הרשות ל תרבות ואמנות-מנהלת הכנס

רותי מקבי, מנהלת הרשות ל תרבות ואמנות ומנהלת הכנס: לשון ראשון-כנס ראשון לציון לשפה העברית ה 6 עומד להתחיל בימים אלו וההתרגשות רבה . אין ספק כי "לשון ראשון", הפך לאחד מעוגני התרבות החשובים בארץ וכראיה השותפות עם משרד התרבות והספורט יחד עם מפעל הפיס ועוד גופי תרבות ארציים.

חוה אלברשטיין – בהופעה

המופע עוטף בחום שירים המשקפים את דרכה המוסיקלית של חוה לאורך השנים, במקביל ליציאת אלבום האוסף 'סיפור אינטימי' הכולל שירים על אהבה, זוגיות ומה שביניהם, מישן ועד חדש.

כנס ראש הממשלה לשפה העברית

כנס ראש הממשלה לשפה העברית בשיתוף משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס שיתקיים בין ה- 5 ל-8 בפברואר בהיכל התרבות ראשון לציון.

"איך אומרים בעברית צחה" - קסמי השפה הגששית

שלישיית הגשש החיוור קמה לפני חמישים שנה. כותביה טלטלו את העברית, שיחקו בה והשאירו בה ביטויים, מילים וחידודי לשון שאין להם תחליף. דור שלם החל... לדבר גששית.

היספיקו החיים? מופע מקור על שירת חנוך לוין

יוני רכטר, שלומי שבן, אלי מגן, נועם ענבר, אייל תלמודי, איתמר דוארי, אסף רוט, גרשון וייסרפירר, ערן ויץ, רוני עברין, אסף תלמודי וקרולינה יופיעו בערב במלאת 70 שנה להולדתו של חנוך לוין.

"אסתר שפירא הייתה אומרת.."

"לחשוב מחוץ לקופסא" - יצירתיות ותקשורת בשפת הילדים, בהשתתפות - דתיה בן דור, פרופ' גלעד צוקרמן כל מה שאני צריכה לדעת כסופרת לילדים למדתי מהילדים.

"רעות עברית"

אירוע מחווה למשורר חיים גורי בהשתתפות - חיים גורי, רוני סומק, פרופ' חיה שחם ד"ר אורי הולנדר, ד"ר צביה ולדן, תקרא משיריו - יעל גורי, הרכב מוסיקלי - רעות יהודאי, טל כהן אלון רדעי, דני שניידרמן,

תחרות צילום בנושא השפה העברית

צלמו באינסטגרם תמונה שמציגה את השפה העברית דרך העיניים שלכם - שלטים מצחיקים, סטיקרים, כתובות רחוב או כל פרשנות שלכם לשפה.

מילון בן יהודה שטראסה

מועדון עברי מארח "מילון בן יהודה שטראסה" ייקית מדוברת בארץ ישראל. בשיתוף - אגף מורשת וארגון יוצאי אירופה

חמדה וחמודותיה

האישה שמאחורי אליעזר בן יהודה, בהשתתפות - ד"ר רעות גרין, פרופ' מרגלית שילה, פרופ' יפה ברלוביץ'
פרופ' חיה שחם, ד"ר צביה ולדן, דורין אטיאס- ייעוץ אקדמי, עריכה והנחייה - ד"ר צביה ולדן

"החד פעמית"

על יונה וולך השקת ספר: זאת היונה – יונה וולך השירים המחברות הגנוזות הראיון, עריכה - הלית ישורון, יאיר קדר בהשתתפות - אגי משעול, הלית ישורון, ד"ר דנה אולמרט, להקת "עלמא.

"מורים את הדרך בעברית"

היו זמנים המורים הראשונים לעברית בארץ "החותן והחתן מרחיבים את העברית" על חידושי המילים של יחיאל מיכל פינס ודוד ילין - ד"ר קרן דובנוב;

מקדמת דנ"א השפה של הגניום והגנום של השפה

פרופסור גלעד צוקרמן ופרופסור צחי פלפל (מכון ויצמן למדע) יציגו ממצאים מרתקים ומהפכניים על ההקבלה בין הגנום האנושי לבין השפה. צוקרמן ופלפל יטענו שקיים דמיון מרשים בין היווצרות לשונית בהחייאת שפה לבין האבולוציה של יצורים חיים.

הוראת העברית בתפוצות - המפגש בין העברית ללשונות היהודים

מושב נעילה מיוחד לכנס השפה העברית עם ד"ר מאיר בוזגלו, פרופ' אנדרה היידו, ד"ר אורנה בזיז, יאיר הראל ועוד...

ההגיונריה ה-7 מפגש רעים של פותרי תשבצי היגיון ומחבריהם

הכנס השנתי של התשבצאים וחובבי תשבצי ההיגיון יתקיים ביום חמישי 7 בפברואר בשעה 19:00 באולם מופ"ת במסגרת כנס "לשון ראשון" לשפה העברית.

עברית בפוליטיקה

המעבר משפת התקשורת לשפה הפוליטית - בהשתתפות - אורי אורבך, מרב מיכאלי דניאל בן סימון, מיקי רוזנטל ד"ר אבשלום קור, הנחייה - רזי ברקאי

גורי אלפי במופע סטנד אפ

גורי אלפי יוצא במופע סטנד אפ חדש והוא לא דופק חשבון לאף אחד! חוץ מהמשפחה כמובן...ואולי לממסד הדתי...ואנשים עם שומות...ורואי חשבון, כל מופע שלגורי לא דומה לזה שהיה לפניו ויהיה אחריו...

תשבץ ההגיונריה

תשבץ היגיון לכבוד הכנס השנתי של התשבצאים וחובבי תשבצי ההגיון שיתקיים ביום חמישי ה- 7/2/13 בשעה 19:00 באולם מופת.

ערב פרס ראש העיר ומופע מקור על שירת חנוך לוין

המוזיקאי והיוצר ערן צור הצטרף אתמול בערב אל הסופר חיים באר, וזכה גם הוא בפרס במסגרת כנס ראש הממשלה לשפה העברית. הכנס, בשיתוף משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס.

קסמי השפה הגששית - המופע

במסגרת כנס ראש הממשלה לשפה העברית התקיים אתמול (חמישי7/2/13) המופע "איך אומרים בעברית צחה - קסמי השפה הגששית". ערב מחווה לגשש החיוור. מופע הוקרה לשירים הנפלאים של השלישייה שהצחיקה את המדינה במשך 30 שנה, חתני פרס ישראל תש"ס עבור תרומה לחברה.
Next Page 
חיפוש חוגים