החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

חוגגים קבלת שבת בבית העם

עיריית ראשל"צ והחברה העירונית פתחו במיזם חדש המזמין את תושבי העיר על כל מגוון האוכלוסייה וכל הגילאים. לקבל את השבת יחד באווירה קהילתית ומשפחתית ושמחה בליווי שירי תפילה וצלילים.


השבת היא אחת מתרומותיו הגדולות של העם היהודי לאנושות, שורשי מנהג השבת מצויים בימי התלמוד והמנהג השתרש במאה ה- 16 על ידי חכמי הקבלה בצפת ובראשם האר"י הקדוש. שכן אז ,בערב שבת היו המקובלים יוצאים לשדה בבגדים לבנים ומקבלים את השבת תוך כדי שירת מזמורי תהילים ופיוטים. משחר ימיה של מסורת ישראל עמדה מצוות השבת בבסיס ההבדלה בין יום חול לקודש.


באמצעות השילוב בין המנוחה וההימנעות מפעולות חולין לבין שימת דגש על החוויה הרוחנית והקהילתית, מקדשים את השבת ובכך מגשימים את הציווי "וקראת לשבת עונג" (ישעיהו נח, יג).


קבלת השבת בבית העם תתקיים בהנחיית הרבה תמרה שיפרין מקהילת אחוות ישראל בראשון לציון. כחלק מהמפגש נהנה ממוזיקה, מסורת, שירים הקשורים בשבת, הדלקת נרות (לפני כניבת השבת) , קטעי תפילה וקידוש באופן מסורתי

קבלות השבת יתקיימו אחת לחודש בבית העם, וישלבו בין מסורת לתרבות ישראלית עכשווית, מתאימות לכל המשפחה: ילדים, הורים, סבים וסבתות.

התאריכים הבאים בהן תתקיים קבלת השבת הם:

8.12.17

5.1.17

2.2.18

2.3.18

13.4.18

4.5.18

1.6.18

בית העם נמצא בכתובת רחוב זד"ל 3.שעון חורף ב16:00, שעות חורף 17:00

הכניסה ללא תשלום

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד