החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
הוקי רולר: ניסיון הוותיקים לא הכניע את להט נעורים


באצטדיון ראשון ציון נערכו משחקי הגמר של אליפות ישראל בהוקי רולר (Inline Hockey).

ענף ספורט זה הופך נפוץ ואהוב בארצנו. עוד ועוד ילדים מצטרפים מדי שנה לחוגי הוקי רולר. ענף ההוקי מפתח בילדים כוח, זריזות וקואורדינציה, ובו בזמן מתפתחת רוח הצוות ויכולת להגיע לניצחון במשותף עם החברים לקבוצה. חברות ומיומנויות מנהיגות הנרכשות בקבוצה יסיעו לנערים בהמשך הדרך הן בצבא הן בעבודה ובאשר יפנו בחייהם.

במשחק הגמר ללא פשרות נפגשו שני יריבים – "דובים" מירושלים ("Jerusalem Bears") ו"דווילס" מראשון לציון ("Rishon Devils"). הקבוצות הללו ידועות במאבקן הנחוש ובמשחק הגמר לא אכזבו שתיהן את האוהדים הרבים.ה"דובים" הינה קבוצה חזקה, מנוסה ומאוזנת היטב. חבריה זכו באליפות ישראל שש פעמים. הקבוצה שיחקה בהרכבה הקבוע ועל פניו נראתה כמועדפת לניצחון.

ב"דווילס" חלו השנה חילופי דורות. לקבוצת הראשונים הצטרפו השנה שחקנים צעירים אשר גדלו והתחנכו בישראל בקבוצות הנוער של מועדון ה"דווילס" וזאת העונה הראשונה עבורם בליגת בוגרים. מאמן הקבוצה, אנדרי שטפוצה, לקח סיכון מסוים בהעמדת הרכב חדש מול שועלי קרבות וותיקים כמו שחקני הקבוצה הירושלמית.

בסיום המשחק לשאלה "מדוע לבנות הרכב הקבוצה על בסיס השחקנים הצעירים לצד הבוגרים יותר?" ענה אנדרי, מאמן ה"דווילס": ראשית, זו אינה החלטה של רגע אלא תוצר תהליך מסודר של הכנת שחקני הנוער של המועדון לליגת בוגרים. השחקנים שלנו התאמנו בצורה מובנת ומאומצת ושחקו הרבה במהלך העונה. כמו כן חלק מהשחקנים צברו ניסיון באליפות העולם בהוקי רולר בשנה שעברה, שם הם שחקו בהרכב פותח של נבחרת ישראל ולראשונה התנסו בזירה הבינלאומית. מלבד זאת ביה"ס שלנו להוקי פועל בהצלחה כבר יותר מעשר שנים. שחקנינו משפרים את יכולתם בצורה מתמדת באימונים על פי השיטות החדישות הקיימות בעולם ובמשחקים ואליפויות בליגות ילדים ונוער, בהם הקבוצות שלנו זוכות כמעט תמיד. בהזדמנות זו ברצוני להודות לעיריית ראשון לציון, החברה העירונית ורשות הספורט על השתתפותם הפעילה ותמיכתם הרבה בקידום ההוקי בראשון לציון. כיום המגרש שלנו הינו הטוב בארץ ומאפשר לילדים לצפות במשחקים ברמה הגבוהה ביותר ולומדים לשחק הוקי".

העובדה שקבוצת "דווילס" צעירה (ילידי 1994-1995) זכתה באליפות ישראל 2007-2008 רק מחזקת את דברי המאמן. מובן שאלופים מגדלים מגיל צעיר והשקעה זו משתלמת בטווח רחוק. במאבק עיקש זכתה קבוצת הראשונים באליפות לאחר שגברה בחצי הגמר על קבוצת תל מונד וניצחה בגמר את הקבוצה מנס-ציונה. 


המשחק החל בהתקפות מתפרצות של ה"דובים". "דווילס" השיבו בהתקפות נגד מסוכנות לא פחות, אבל ה"דובים" סגרו בצורה הדוקה על דמיטרי צ'רנייק, המבקיע המצטיין של ראשון ולא נתנו הזדמנות הבקעה. לקראת סיום המחצית האורחים מירושלים הובילו 2:0 ודי שלטו במשחק. אבל "דווילס" לא התכוונו להיכנע ללחץ ה"דובים". את ההובלה בראשון לקחה הרביעה השנייה. במהלך דקה אחת בלבד השחקנים, בני ה- 15-16 הסתערו על שער ה"דובים" וכבשו אותו פעמיים ובכך השוו את התוצאה. קצב המשחק התגבר באופן חד והאוהדים צפו במשחק עיקש, מהיר ומקצועי. "דובים" ניסו לעצור את הדהירה של "דווילס" לקראת הניצחון אך ללא הואיל.

בסיום, לאחר משחק קשה ומרתק, "דווילס" לקחו את האליפות ישראל 2007-2008 והם בהחלט ראויים לה. לאחר שריקת הסיום שני השחקנים המובילים של שתי הקבוצות ביטאו את רגשותיהם:
יאן יומשב "דווילס" ראשון אמר: "אנחנו אלופים!!! ניצחנו! נעשה כל מאמץ להיות הכי טובים גם בשנה הבאה".

ארטיום קורוטין מ"דובים" ירושלים אמר: "חבל שהניצחון חמק לנו למרות השליטה שלנו במשחק. יריבינו הפגין רצון עז לניצחון ומספר טעויות שלנו בהגנה ביטלו את המשחק הטוב שהפגנו במהלך כל המשחק. כעת אנו נתכונן לעונה הבאה. היעד שלנו נשאר כפי שהיה – מקום ראשון ולא פחות".

אם כך, האליפות הסתיימה השנה. האוהדים של "דווילס" ראשון וחובבי הוקי מכל הארץ מוזמנים להגיע בשנה הבאה ולתמוך בקבוצת "דווילס". אנו בטוחים כי גם בשנה הבאה הם יהיו האלופים.

לתמונות הוקי רולר נוספות הקליקו כאן

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד